Angelo tají svou nevěstu

20. června 2007 v 14:13 | Monča |  Magazines
"When I'm gone from here, will you wait for me, when I'm far from here, will you pray for me" (Až odtud odejdu, počkáš na mě, když budu daleko, budeš se za modlit...). Angelo se opírá o kamenný sloup a procítěně zpívá první řádky pilotního singlu Kelly Family "I will be your bride" (Budu tvoje nevěsta) ze zbrusu nového alba "From Their Hearts."
Dějištěm téhle scény je malebná horská vesnička La Fal na jihu Francie, ležící mezi Marceille a Nice. Tady, na útesech Azurového pobřeží a v malém nahrávacím studiu, které sousedí s jedním vinařským statkem, natočili Kellyovi během tří dnů dvě různé verze klipu ke skladbě "I will be your bride". 16letý Angelo, benjamínek Kellyovic rodiny, song napsal a zpívá hlavní vokál. Kromě toho byl klip jeho režijním debutem.
Název skladby vyvolává otázky: O koho v písničce jde? Má Angelo skutečně tajnou nevěstu? "Když si text pečlivě poslechnete, zjistíte, že se v něm mluví o klukovi, který se své dívky ptá, zda bude při něm stát v dobrém i zlém - to je ústřední téma skladby," prozrazuje Angelo. "Ptám se dívky, jestli mi vždycky bude oporou, a moji sourozenci zpívají sbor "I will be your bride."
Po hitech "I Can't Help Myself" (1996) a "Because It's Love" (1997) se Angelo vypracoval v hlavního hitmakera Kellyových. "Píseň jsem složil už v březnu doma v Irsku. Napsal jsem ji za deset minut. Předtím jsem ji ale už dlouho nosil v hlavě. Když jsem si potom pročetl hotový text, naskočila mi husí kůže, jak mě to dojalo."
Napsal písničku pro nějakou konkrétní dívku? "Pochopitelně. A možná si taky potají přeju, aby se jednou stala mojí nevěstou. Ale neprozradím, kdo to je - stejně se zatím ještě do ženění nehrnu."
První verzi klipu vymyslel Angelo sám. "Není to nějaký konkrétní příběh a ani se v něm neobjeví žádná nevěsta. Snažil jsem se zjednodušit obsah písně, postihnout jen atmosféru. Například jsme natáčeli na třicetimetrovém útesu, který byl v zapadajícím slunci celý ponořený do rudého světla. Vyšplhal jsem až na vrchol, stál na samém okraji a díval se do blyštivého moře. Pokyny kameramanovi jsem dával pomocí mobilního telefonu."
Kellyovi se hned na začátku rozhodli, že natočí ještě jednu verzi. Tímto experimentem byl pověřený profesionál za kamerou, Jimmy (27). Mimochodem si nechal obarvit vlasy - teď je z něj zářivý blonďák. V Jimmyho klipu stojí Angelo oblečený celý v černém ve strohé místnosti připomínající temnou vězeňskou celu a zpěv doprovází posunkovou řečí. Jimmy: "Tenhle nápad jsem dostal, když jsem se v televizi díval na vysílání pro neslyšící, kdy tlumočník na obrazovce vpravo dole překládal mluvené slovo do posunkové řeči. Fascinovalo mě to, protože díky tomu člověk vnímal text mnohem intenzivněji. A myslím si, že síla t=hle písně není v melodii, ale v textu. Pro Angela jsem najal učitele z Dublinu, který ho za pár hodin naučil celý text v posunkové řeči. Takže jsem ho vlastně nechal aby zpíval "v řeči neslyšících."
Který z obou klipů se objeví v televizi, to do uzávěrky čísla Kellyovi ještě nerozhodli. Angelo: "Možná sestřiháme nejlepší části z obou verzí. Ale kdo ví? Možná se poprvé objeví k jednomu songu Kelly Family dva klipy..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama